Wesele bez disco polo

Wesele bez disco polo

Czy wesele bez disco polo jest w ogóle możliwe? Czym zastąpić disco polo, gatunek muzyki przez tak wielu uwielbiany? Tak, jest to możliwe i są na to sprawdzone sposoby.

Od kilkunastu lat obserwuję trendy w muzyce, którą można usłyszeć na weselu. Idą lepsze czasy, coraz więcej DJ’ów potrafi poprowadzić wesele w dobrym tonie, tj. BEZ disco polo. Jak do tego doszło, nie wiem. Szacunek im jednak za to, bo nie jest łatwo, gdy „szalona” Pani Młoda ma „oczy zielone” i „tańczy dla mnie”. Na szczęście, jest dużo Par Młodych, które szukają i preferują DJ’a z alternatywną muzyką.

No dobrze, to przy czym się bawić, aby się wybawić? Tutaj DJ powinien wykazać się znajomością różnych gatunków muzycznych i „czuć parkiet”.

Wesele warto rozpocząć klasykami, które od razu porwą gości do tańca: Bee Gees, Kool & The Gang, Earth, Wind & Fire, Barry White, Donna Summer i Gloria Gaynor.

Następnie robimy muzyczny ukłon w stronę polskich wykonawców, których warto wyróżnić: Męskie Granie Orkiestra, Mrozu, Dawid Podsiadło, Łąki Łan, Kamil Bednarek, Natalia Nykiel, Brodka, Kayah oraz Enej.

Na nowoczesnym weselu koniecznie trzeba zadbać o współczesne hity. Chętnie tańczeni są: Ed Sheeran, Sia, Justin Timberlake, Bruno Mars, Maroon 5, Clean Bandit, Ava Max, Dua Lipa i The Weeknd.

Jak już wszyscy goście są w świetnych nastrojach, to nawet w ich myślach nie ma miejsca na dźwięki typu „para papara papa ooo ooo aaa” czy „Oj ne ne oj ne ne ne ne”.

To dobry moment, aby odpalić muzyczne petardy. Elvis Presley, Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Aretha Franklin, Michael Jackson, George Michael, Tina Turner i Whitney Houston to wielcy artyści, którzy będą jeszcze gościć na weselnych parkietach przez kolejne dekady.

Fani rocka będą w siódmym niebie, gdy usłyszą: AC/DC, Dire Straits, Guns N’ Roses, Red Hot Chili Peppers, Blondie, O.N.A, Maanam, Perfect czy Dżem.

Elegancji weselu nadadzą przeboje Abby, The Beatles, Smokie, Queen, Franka Sinatry, Czerwonych Gitar, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Anny Jantar.

Im bliżej rana, tym na parkiecie więcej ekstazy. Czas na muzyczne życzenia Pary Młodej. Praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby z głośników wyskoczyli: Beyonce, Jay-Z, 50 Cent, Snoop Dogg, Prodigy, Westbam, Benny Benassi, Faithless czy Members Of Mayday.

Podsumowując, wesele bez disco polo to wesele z klasą. Ręka do góry, kto już był na takim weselu.

Na koniec cenna rada. Umiejętnie dobrany repertuar to przepis na udane wesele.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Ps. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy lub znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to udostępnij go swoim znajomym.