DJ czy zespol

DJ czy zespół?

Będzie, będzie zabawa, będzie się działo… Super, ale kto będzie odpowiadał za muzykę na weselu, DJ czy zespół? Kogo wybrać? Od wielu lat zdania na ten temat są podzielone. Podzielę się jednak z Tobą praktyczną wiedzą, która mam nadzieję, pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Kiedy zespół? Dobrego zespołu zawsze miło posłuchać, oczywiście grającego na żywo, takiego z gitarą i perkusją. Warto zwrócić uwagę na repertuar zespołu i poprosić o demo z wesela. W ten sposób łatwo ocenisz, czy spełnia Twoje oczekiwania. Ustal, czy pierwszy taniec będzie zagrany na żywo, a może bezpieczniej będzie go odtworzyć z komputera. Zadbaj też o miejsce na scenie dla zespołu tak, aby czuł się komfortowo. Nie wszystkie lokale dysponują bowiem odpowiednio dużą salą. Zespół należy zarezerwować co najmniej rok przed weselem.

Kiedy DJ? Doświadczony DJ weselny powinien posiadać bardzo bogaty zbiór muzyki i umiejętność doboru repertuaru adekwatnie do sytuacji na parkiecie. Na miesiąc przed weselem możesz podesłać DJ’owi playlistę swoich ulubionych przebojów, z dopiskiem czy są to obowiązkowe piosenki do zagrania, czy tylko sugestie. W przeciwieństwie do zespołu DJ może odtworzyć dowolny utwór na Twoje życzenie. Ma to wielkie znaczenie w przypadku wesel, gdzie jest sporo młodych gości. DJ będzie też tańszy niż kilkuosobowy zespół.

Kiedy DJ plus zespół? Jeśli wahasz się kogo wybrać, a pieniądze nie ograniczają Twoich decyzji, to doskonałym pomysłem jest zatrudnienie DJ’a i zespołu. Skontaktuj ich ze sobą, aby mogli ustalić wspólny plan poprowadzenia wesela. Urozmaicona muzyka serwowana blokami naprzemiennie z pewnością zaspokoi gusta wszystkich gości. DJ i zespół będą mieli więcej czasu na odpoczynek, a to pozytywnie wpłynie na komfort i jakość ich pracy.

Na koniec cenna rada. Zaufaj osobie, która wie, jak poprowadzić wesele.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Ps. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy lub znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to udostępnij go swoim znajomym.