Ile kosztuje DJ na wesele

Ile kosztuje DJ na wesele?

Pewnie myślisz, że skoro praca DJ’a polega na puszczaniu muzyki, to drogo nie będzie. Czy na pewno? Wpisujesz w Google hasło „DJ na wesele cena” i… No właśnie.

Jak to w końcu jest? Jeden DJ poprowadzi wesele za 1500 zł, drugi za 3000 zł, trzeci za 4500 zł, a kolejny za 8000 zł. To ile kosztuje DJ na wesele? Na to pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystkie ceny są realne, ale postaram się Tobie wyjaśnić, z czego wynikają te dysproporcje.

Najważniejsze aspekty, które mają wpływ na cenę za usługi DJ’a na weselu to:

Doświadczenie

Wraz ze wzrostem poprowadzonych wesel, DJ jest pewniejszy swoich umiejętności, rozwija się i podnosi ceny.

Popularność

Jeżeli kalendarz imprez DJ’a jest wypełniony po brzegi, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest dobry. Za popularnością przemawiają wyższe ceny.

Lokalizacja

Ceny mogą się różnić w zależności od regionu, gdzie odbywa się wesele. W większych miastach mogą być wyższe niż na terenach wiejskich.

Długość imprezy

Niektórzy DJ-e pobierają opłaty za godzinę, podczas gdy inni oferują pakietowe ceny na całą noc. Upewnij się, że dokładnie ustalasz, ile godzin będziesz potrzebować usług DJ’a.

Sprzęt

Ma znaczenie nagłośnienie, oświetlenie, mikser, laptop i mikrofon. Sprzęt z górnej półki to gwarancja stabilności i jakości. Piękny dźwięk i światło pozytywnie wpływają na nastój uczestników wesela.

Ilość osób

Czasami DJ rozszerza swoją ofertę o pakiety, w której proponuje usługi dodatkowych osób: wodzireja, konferansjera, saksofonisty, animatora, a nawet fotografa. Im więcej osób w zespole, tym wyższa cena.

Usługi dodatkowe

Jest ich naprawdę wiele. Najpopularniejsze to: pierwszy taniec z ciężkim dymem, foto budka, litery LOVE, dekoracja sali światłem i pirotechnika. W większości przypadków są to usługi dodatkowo płatne.

Dodatkowe koszty

Za dojazd i nocleg. Musisz się z nimi liczyć, jeżeli DJ jest z daleka.

Jak widać, cenę kształtuje kilka istotnych czynników. Czym zatem kierować się przy wyborze DJ’a? Na co zwrócić uwagę?

Z pewnością pomocne będą opinie Par Młodych, które mają już wesele za sobą oraz polecenia Twoich znajomych. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

Na koniec cenna rada. Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Ps. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy lub znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to udostępnij go swoim znajomym.