Ile kosztuje DJ na wesele

Ile kosztuje DJ na wesele?

Pewnie myślisz, że skoro praca DJ’a polega na puszczaniu muzyki, to drogo nie będzie. Czy na pewno? Wpisujesz w Google hasło „DJ na wesele cena” i… No właśnie.

Jak to w końcu jest? Jeden DJ poprowadzi wesele za 1500 zł, drugi za 3000 zł, trzeci za 4500 zł, a kolejny za 8000 zł. To ile kosztuje DJ na wesele? Na to pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystkie ceny są realne, ale postaram się Tobie wyjaśnić, z czego wynikają te dysproporcje.

Najważniejsze aspekty, które mają wpływ na cenę za usługi DJ’a na weselu to:

-doświadczenie

Wraz ze wzrostem poprowadzonych wesel, DJ jest pewniejszy swoich umiejętności, rozwija się i podnosi ceny.

-popularność

Jeżeli kalendarz imprez DJ’a jest wypełniony po brzegi, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest dobry. Za popularnością przemawiają wyższe ceny.

-legalność

DJ, który prowadzi działalność gospodarczą, nie ma lekko z opłatami w naszym kraju. Część kosztów dolicza do ceny usługi.

-sprzęt

Ma znaczenie nagłośnienie, oświetlenie, mikser, laptop i mikrofon. Sprzęt z górnej półki to gwarancja stabilności i jakości. Piękny dźwięk i światło pozytywnie wpływają na nastój uczestników wesela.

-ilość osób

Czasami DJ rozszerza swoją ofertę o pakiety, w której proponuje usługi dodatkowych osób: wodzireja, konferansjera, saksofonisty, animatora, a nawet fotografa. Im więcej osób w zespole, tym wyższa cena.

-usługi dodatkowe

Jest ich naprawdę wiele. Najpopularniejsze to: pierwszy taniec z ciężkim dymem, foto budka, litery LOVE, dekoracja sali światłem i pirotechnika. W większości przypadków są to usługi dodatkowo płatne.

-dodatkowe koszty

Za dojazd i nocleg. Musisz się z nimi liczyć, jeżeli DJ jest z daleka.

Jak widać, cenę kształtuje kilka istotnych czynników. Czym zatem kierować się przy wyborze DJ’a? Na co zwrócić uwagę?

Z pewnością pomocne będą opinie Par Młodych, które mają już wesele za sobą oraz polecenia Twoich znajomych. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

Na koniec cenna rada. Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Ps. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy lub znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to udostępnij go swoim znajomym.